Aeriashield Teknolojisi Nedir ?

2020 de Lille Pasteur Enstitüsü tarafından test edilen Aeriashield havadaki ve yüzeydeki koronavirüslerin %99'unu yok eder sonucuna vardı.

Cihazın üzerinden bulunan 2 çıkıştan saniyede milyonlarca negatif iyon yayar. Havada bulunan partikürleri ( virüsleri, alerjenleri ) yaydığı negatif iyonlarla kaplar ve partikülleri negatife çevirir. Doğal olarak nefes alanınıza, cigerlerinize girmek yerine pozitif yüklü alanlara giderler. Sonuç olarak Aeriashield cihazı kötü partikülleri solumanızı ve hasta olmanızı engeller.

Negatif iyonlar geleneksel hava temizleyicilerinin (örn: Hepa ) temizleyemediği atomik boyuttaki partikülleri de temizler. Atomik boyuttaki virüsler sizi hasta etmek için yeterli olacaktır. Aeriashiled cihazı işini şansa bırakmaz.

Danimarka’da bulunan Çevresel Sağlık Politikası Araştırma Merkezi’nin raporuna göre 0,1 mikrondan küçük atomik virüsler solunum sistemine daha derin nüfuz eder. Yüksel katsayıları nedeniyle, daha büyük virüslere göre yapıştığı alanda birikme olasılığı daha yüksektir. Virüsler ne kadar küçükse sağlığa etkisi bir o kadar yüksek olduğuna dair göstergeler bulunmaktadır.

Pasteur Enstitüsü Nedir ?

Pasteur Enstitüsü (Fransızca: Institut Pasteur), Fransa merkezli bir kar amacı gütmeyen kuruluştur. Vakfın kuruluş amacı özellikle biyoloji, mikroorganizmalar, hastalıklar ve aşılar hakkında araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütmektir. Kurum ismini kendi zamanında modern tıp alanında önemli katkıları olan, pastörizasyon mucidi, şarbon basili ve kuduz virüsü için aşı geliştiren Louis Pasteur'den almaktadır. Enstitü 4 Haziran 1887 tarihinde kurulmuş ve 14 Kasım 1888 tarihinde hizmete açılmıştır.

Bir yüzyılı aşkın süredir Pasteur Enstitüsü bulaşıcı hastalıklara karşı savaşta ön planda olmuştur. Paris merkezli bu dünya çapındaki biyomedikal araştırma kuruluşu 1983 yılında AIDS hastalığına neden olan HIV virüsünü ilk kez izole eden merkezdir. Uzun yıllardır difteri, tetanoz, tüberküloz, çocuk felci, grip, sarıhumma ve veba gibi bazıları öldürücü olan hastalıkları kontrol etmek için tıp bilimindeki araştırma ve keşiflerden sorumlu olmuştur. 1908 yılından bu yana, sekiz Pasteur Enstitüsü araştırmacısı bilim adamı çalışmalarıyla Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü kazanmıştır. 2008 yılında ise bu ödülü iki Pasteur Enstitüsü araştırmacısı paylaşmıştır.